Sadomasochismus

“Líbí se mi, když sex bolí”

““Postaví se mi jenom, když svojí holku napřed seřežu”

Tyto a podobné myšlenky mohou napadat lidi trpící sadomasochismem

Co je to sadomasochismus?

Preference seuxální aktivity, která zahrnuje působení bolesti, ponížení nebo omezování osobní svobody. Jestliže člověka vzrušuje přijímání bolesti, jde o masochismus, jestliže ho vzrušuje způsobování bolesti, jde o sadismus. Tato preference může být nebezpečná, pokud je zaměřena na osobu, která nesouhlasí (nebo souhlasí pod nátlakem, když chce například jeden z partnerů vyhovět druhému ze strachu z rozchodu). Se sadomasochismem mohou být spjaté některé velmi nebezpečné aktivity, jako je například Asfyxifilie (dochází k sexuálnímu vzrušení při dušení), Stigmatofilie (ke vzrušení dochází při pohledu na krev) a Agresivní sadismus (ke vzrušení dochází při znehybnění oběti agresivního sadisty, jejich útoky bývají často brutální a mohou končit fatálně). Sadomasochistické aktivity se vyskytují i ve formě partnerského konsensuálního sadomasochismu, kde jsou potřeby partnerů komplementární a partneři si vycházejí vstříc beze studu či výčitek. Za dodržování SSC pravidel chování při těchto aktivitách (Safe, Sane, Consensual - lze volně přeložit jako Bezpečně, s rozumem a se souhlasem) mohou pro mnohé páry tyto aktivity sloužit jako obohacení sexuálního života. V tomto případě se nejedná o poruchu!

Pokud máte pocit, že byste Vy nebo někdo z Vašeho okolí mohl trpět touto parafilií, napište nám do poradny,
nebo se podívejte na často kladené otázky, které se kolem tématu parafilií často objevují.