Kastrácia


9. června 2021

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako má žiadateľ postupovať v prípade, že chce požiadať o kastráciu.
Je chemickú liečbu možné podstupovať dlhodobo? V prípade, že je to len úzko časovo limitované a po ukončení sa libido zas dostane do rovnakej úrovne ako predtým, má takáto terapia totiž len krátkodobý a sporný účinok... V prípade chirurgickej operácie si musí pacient hradiť procedúru sám? Je možné, keďže sa na Slovensku takéto zákroky nevykonávajú, ju možné aplikovať v ČR aj na občana iného štátu?


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Chemická "kastrace" je možná pomocí antiandrogenů (Androcur), což jsou léky, kteří předepisují i sexuologové na Slovensku a které mohou účinně a dlouhodobě tlumit sexuální puzení.

Chirurgická kastrace je v ČR pouze na základě zákona o kastraci z roku 2012 po splnění tam uvedených podmínek (např. v minulosti opakované léčení pro nebezpečnou parafilii jinými metodami), ale bohužel nepředpokládáme, že by tzv. kastrační komise v ČR zřízená u Ministerstva zdravotnictví souhlasila s touto operací u cizince ani u samoplátců.

V rámci informací o zákonných možnostech chirurgických kastrací na Slovensku se prosím obraťte na slovenské sexuology, například na doktorku Šedivou z Trnavy.

Pokud budete mít zájem, můžeme Vám za náš projekt nabídnout online setkání v rámci naší nabízené krizové intervence, kde s námi své možnosti a obavy můžete probrat, stačí, když dáte vědět, zda by Vám vyhovovala telefonní, nebo online forma, a jaké jsou Vaše časové možnosti.

Přejeme vše dobré,

tým projektu Parafilik