Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

orgasmus na koni či kole po delší sexuální abstinenci


29. dubna 2020

Dobrý den,
pokud nemám delší dobu sex ani nemasturbuji (tak 2 - 3 týdny), mám občas orgasmus při jízdě na koni nebo na kole. Snažím se vůlí i polohou svého těla zajistit, aby se mi to nestávalo, ale bohužel neúspěšně. Také (opět po delší sexuální abstinenci) začínám mít chuť na sex, když se se mnou mazlí kočky a psi. (Samozřejmě jsem se pomocí nich nikdy uspokojovat nezkoušela.) To, co se mi děje, mi přijde odporné. Před začátkem sexuálního života se mi tohle vůbec nestávalo. Erotické fantazie o zvířatech (ani kolech) nemám, pornografii se zvířaty nesleduji a zvířata mě sexuálně nepřitahují (alespoň si to myslím).
Zajímalo by mě, jestli je to, co se mi děje běžné a ráda si k tomu případně něco přečtu. Mohu kromě vynechání "rizikových aktivit" a zajištění častějšího sexu udělat něco proto, aby se mi to nedělo? Je pravděpodobné, že jsem zoofil a nechci si to přiznat?
Předem díky moc za odpověď


Poradce

Dobrý den,

děkujeme, že se na nás se svým dotazem obracíte. Situace, kterou popisujete, může být obtížná a matoucí. Z toho, co popisujete, se však nezdá, že byste trpěla zoofilií. Určitým vodítkem k určení parafilií bývají často právě sexuální chování a sexuální fantazie - Vy však píšete, že Vaše fantazie se zvířat (ani kol) netýkají, stejně tak, že nevyhledáváte takové erotické materiály.
Nepíšete, zda Vám Váš problém zasahuje do Vašeho sexuálního života i jinak, nebo zda jste s ním po jiných stránkách spokojena - to by mohlo pomoci k určení, jak lze s Vaší situací dále pracovat. Z toho, co píšete, vyplývá, že by bylo možné Vašemu problému zamezit pravidelnou masturbací či partnerským stykem. Je to pro Vás možná cesta?

K tomu, co se Vám děje, existují i jiná možná vysvětlení než přítomnost parafilie. Vzrušení či orgasmus mohou být vyvolány i mechanicky, bez přítomnosti vzrušujících podnětů. Kontakt s živým tvorem, nebo hmatový vjem z hlazení srsti, může být pro některé osoby vzrušujícím podnětem sám o sobě.
Dále, některé vědecké studie uvádějí, že až 40 % žen někdy zažilo orgasmus či jemu podobné pocity při fyzické aktivitě, například při cvičení či jízdě na kole, a to i bez toho, aby při tom myslely na cokoliv vzrušujícího. Můžeme Vás odkázat například na výzkum z Indiana University na této stránce: https://newsinfo.iu.edu/news/page/normal/21547.html (v odkazu je i kontakt na výzkumný tým), případně pokud preferujete češtinu, na popularizační shrnutí zde: https://www.dama.cz/clanek/orgasmus-nikdo-ho-nezval--a-je-tu-pri-behu-cyklistice-ci-joze. Z vašeho dotazu nevíme, jak výrazná je vaše sexuální potřeba. U některých osob s výraznější potřebou, které jsou snadněji vzrušitelné toto bývá častější.

Pokud by Vás Vaše situace zneklidňovala, můžeme Vám samozřejmě zprostředkovat kontakt na odborníka, se kterým byste si mohla o své sexualitě důvěrně promluvit. Stačí, když nám napíšete, jestli je pro Vás možné přijet do Prahy, či stojíte o doporučení v jiném městě.

S přáním toho, abyste svou sexualitu mohla prožívat bez obav a obtíží,

tým projektu Parafilik