Projekt Parafilik

Krizová intervence | +420 317 071 668

Po + St 9:00 - 12:00 / Út + Čt 13:00 - 16:00

RE: Přijatelnost Zoofilie


3. září 2021

Dobrý den,

omlouvám se neuložil jsem si odkaz pro zadání odpovědi.
> v médiích občas bývá nedostatečně rozlišeno mezi parafilní sexuální preferencí a pácháním sexuálně motivovaných trestných činů
To nebylo přímo to na co jsem poukazoval,
Ve zkratce
Zoofil je sexuálně přitahován k zvířatům, z toho můžete odvodit že má zájem o to aby zvíře nebylo zraněno a aby si jakoukoliv interakci s ním užilo.
Zoosadista je přitahován k utrpení zvířat, součástí může být sexuální mučení.

Není to tak dávno co zde byla reportáž ve které spojovali zoofilii s úmrtím zvířete zatím co podrobnosti případu byly že zvíře bylo svázáno a důvod úmrtí byly bodné rány.

To nemá nic společného s tím jestli někdo má sex se zvířaty.


Poradce

Děkujeme za doplnění. Kdybyste měl zájem přispět k boření mýtů, které panují kolem zoofilní preference, můžete nám svůj příběh či pohled sepsat a následně se můžeme domluvit, jak by bylo možné ho využít (např. citováním v destigmatizačních rozhovorech či zveřejněním některých jeho částí na stránkách našeho projektu).

S přáním hezkého dne,

tým projektu Parafilik

Tazatel

Dobrý den,
to by pro mě nebyl problém pouze si myslím že forma dialogu nebo seznam bodů které by jste měli zájem zahrnout.
Protože jinak je možné že napíšu více než pro vás bude vhodné od mého pohledu co to znamená být zoofil po popis interakce se zvířaty v jak sexualních tak nesexualních situacich.

Poradce

Zde jsou orientační návrhy otázek, vycházejí z toho, co považujeme za nejpřínosnější pro laiky, kteří si text přečtou, aby pochopili situaci člověka s parafilií.

- Co pro Vás znamená být zoofil? Co pozitivního a negativního Vám to vnáší do života?
- Jaké jsou klíčové momenty, osoby či činnosti, které Vám pomáhají se vyrovnat s Vaši sexuální preferencí?
- Obáváte se v souvislosti se svou sexuální preferencí stigmatizace nebo diskriminace? Jaké mýty, panující o zoofilii, byste rád vyvrátil?
- Můžete se také zaměřit na popis Vašich nadějí a životních cílů.

Prosíme jen o to, abyste bral ohled na to, že tento web je veřejně dostupný a nemůže se na něm vyskytovat žádný sexuálně explicitní obsah.

Tazatel

Odpověděl jsem emailem aby jste sami měli možnost rozhodnout jak s textem naložíte.

Tazatel

Tak kdyz uz tak at to je online.

Zpětně vnímám více rozdílů mezi mnou a mými vrstevníky ale v té době jsem to nevnímal první rozdíly takhle zpětně byly okolo 11. - 12. let kde zpětně pamatuji lidi v mém okolí občas mluvit a zajímat se o opačné pohlaví, vzpomínám si na odpoledky kde kamarádi probírali jaké spolužačky se jím líbí, od stylu vlasů po postavu a hlas. Teď zpětně vím že na rozdíl od nich jsem nepopisoval znaky které mě přitahují ale spíše takové které vnímám jako esteticky příjemné. S postupem času kdy interakcí mezi nimi a dívkami přibývalo já o ně neměl zájem, věděl jsem že mám větší zájem o ženy zatím co o muže jsem zájem neměl spíše odpor. Ale tento zájem byl neustále dost malý ale v té době jsem tomu moc nerozuměl, v té době jsem též byl seznámen s pornografii ale nebyla pro mě moc zajímavá zatím co mí kamarádi vybrali několik děl z jedné stránky, já prošel několik stran než jsem našel dílo které mě minimálně vzrušovalo. Ve stejnou dobu jsem zjišťoval že svůj čas radši trávím se psy než s lidmi, od dětství jsem měl u obou prarodičů a rodiny přístup ke psům, naprosto převážně psy a pár fenek ale ty nebyly v blízkých kruzích například u strýce se kterým jsem se viděl 2x-3x ročně. Ale postupně jsem trávil více času hraním s nimi a starání se o ně. V té době to nebylo ani romantické ani sexuální. Ale postupně kolem 14.-15. let jsem začal cítit romantický a sexuální pocity k fenkám, nějakou dobu jsem to popíral ta doba stála dost za nic z pohledu na moje duševní zdraví. Postupně jsem začal rozumět tomu že mé zájmy se neměnní a postupně jsem si začal všechno rovnat a začal jsem více studovat o lidech ve schodné situaci, existuje pár zajímavých studii (nejlepší asi “Understanding Bestiality and Zoophilia by Hani Miletski” a “Bestiality and zoophilia: sexual relations with animals by Andrea Beetz”) ty mě přivedli k hledání komunity ve které bych se o sobě samotném dozvěděl více která v době internetu nebyla tak složitá najít pokud znáte pár klíčových frází. Už jen pravidla komunity mi pomohla ucelit co jsem o sobě věděl. V té době jsem se kompletně přijal a postupně jsem se od komunity učil. Pomohlo mi to od vývoje mé filozofie po získání znalosti sexuálního chování psů. Také je to místo kde jsem se poprvé setkal se základem mé filozofie takzvané “zeta principles” které jsou základem naší komunity. Více rozeberu ve vlastní části.

Ze studie Hani Miletski mě velice zaujal návrh měření přitažlivosti mezi lidmi a zvířaty jako škála od 1 do 6 kde 1 je výhradně přitahován k lidem a 6 výhradně přitahován ke zvířatům. V té době jsem si podvědomě nalhával že nejsem 6 a protože v té době do mého života přišla fenka ke které jsem byl romanticky přitahován ale zapíral jsem to a vyhýbal jsem se jí protože jsem chtěl mít první zkušenost s holkou mého věku a vzalo mi to další rok mezi 16ti a 17ti než jsem si přiznal že v ženách skoro žádný romantický ani sexuální zájem nemám a že na této škále jsem velice blízko 6.

Toto porozumění mi mi velice pomohlo, přestal jsem na sebe tlačit normy které určuje společnost, nehledám lidskou partnerku a díky tomu opadl stres z toho že ji budu muset lhát o tom jak mě přitahuje, nebo riskovat reakce na to pokud jí řeknu že pro mě bude vždy až na druhém místě. To vše mi pomohlo v sebeporozumnění a nadále jsem si již nic nezapíral. Naší fence jsem se přestal vyhýbat a během pár měsíců jsem se stal jejím nejoblíbenějším člověkem a začali jsme spolu trávit více času ať už hraním nebo procházkami ale pro mě nejpřínosnější aktivita kterou jsme spolu dělali je že ve chvíli kdy jsem si lehnul tak ona nešla ke psům se kterými spí pokud tam nejsem ale přijde ke mě a odpočíváme nebo spíme přitulení přes noc. To nejduležitějíší co mi ukázala je že psi vám přesně řeknou co chtějí stačí jen poslouchat. Neustále s ní mám vztah který je lehce romanticky ale spíše platonický. A tím jsme se dostali do nedávná minulosti.


K mé filozofii, patřím k velké skupině která považuje zvířata za plnohodnotné partnery, my uznáváme že zvířata mají vlastní řeč kterou vyjadřují své zájmy a je na nás lidech se tuto řeč naučit a respektovat je. K tomu patří již zmíněné “zeta principles” které bych zde rád zmínil v úplném znění.The ZETA principles are:
• Bestow upon animals the same kindness one would wish bestowed upon oneself.
• Consider the well being of an animal companion as important as ones own.
• Place the animal’s will and wellbeing ahead of one’s desires for sexual gratification.
• Teach those who seek knowledge about zoophilia and bestiality without promoting it.
• Discourage the practice of bestiality in the presence of fetish seekers.
• Censure sexual exploitation of animals for the purpose of financial gain.
• Censure those who practice and promote animal sexual abuse.


Z těchto principů vychází má filozofie založená na respektování zvířat se kterými se setkávám.
Například to že žádná aktivita kterou nedělám kvůli zdraví zvířete nepřipadá v úvahu pokud zvíře samotné tuto aktivitu nevyhledá. Z toho lze snadno odvodit že žádné sexuální interakce neprovádím pokud jej samo nevyhledává.

Proto je pro mě velice důležité si se zvířetem rozumět než spolu více interagujeme.


Jsem dost introvertní a preferuji trávit čas se psy než lidmi ale i přes to vnímám že nemohu svou sexuální orientaci otevřeně vyjadřovat ani v mé lidské rodině, neustále zde je příliš předsudků, lidi se nejvíce dělí na ty kteří jsou představou znechuceni natolik že nemají žádné racionální vysvětlení, a ty kteří věří že zvířata nejsou schopna se samostatně rozhodovat nebo tomu že sexuální interakce vždy ublíží zvířeti. To mě vede k tomu že se vyjadřuji k tématu nejvíce anonymně.
Nejvíce mi vadí pokud lidé nejsou schopni pochopit rozdíl mezi člověkem který má intimní interakci se zvířetem a zajímá se o to aby se měli co nejlépe a někým kdo se vžívá v utrpení zvířat. Kolikrát jsem viděl zprávy nebo case studies ve kterých je zvířeti ublíženo úplně jiným způsobem a někdo mi pak tvrdí že sexuální interakce způsobují až smrtelné krvácení a případ který referují je že někdo během nebo po sexuálním aktu zvíře pobodal nožem. A nechápu jak si lidi můžou spojovat nás s někým takovým.


V mé budoucnosti nic speciálního nečekám, je mi 20-25 mám vlastní bydlení na kraji Prahy připravuji se na adopci fenky (uvidíme o jaký vztah bude mít zájem) a nic specifického k tématu.
Chci rekonstruovat Kuchyni atd. Ale bylo by příjemné kdyby jsem se nemusel obávat jak kdo zareaguje.