Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

Možné znásilnění


21. listopadu 2021

Chtěla bych se zeptat.. Když kluk začne prstit holku, ale ona řekne ať přestane, protože se jí to nelíbí, ale ten kluk nepřestanu a chce s ní mít sex. Znamená to, že tu holku ještě před tím sexem znásilnil?


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Je velmi důležité toto téma řešit a nastavovat v sexualitě hranice, bezpečné pro každého. V případě, o kterém píšete, se jedná o znásilnění (viz vyjádření PČR, že v kontextu trestného činu znásilnění se za pohlavní styk považuje jakýkoli způsob ukájení pohlavního pudu na těle jiné osoby. Může jít tedy o soulož, pohlavní styk provedený způsobem srovnatelným se souloží, ale i o osahávání ženy na prsou, ohmatávání genitálií muže či ženy apod.).

Nikdo nemá právo na to, aby nutil druhého člověka k sexuálním aktivitám a při sexuálních aktivitách mezi dvěma souhlasícími partnery má každý z nich v každém okamžiku možnost je ukončit.

Oběti znásilnění často potřebují oporu a bezpečné místo, kde to může řešit - ty může najít u organizací, které se na ně specializují, například proFem (https://www.profem.cz/cs/kontakty/kde-nas-najdete), nebo Bílý kruh bezpečí (https://www.bkb.cz/, případně na čísle 116 006). Je velmi důležité, aby na něco takového člověk nezůstal sám.

Kdybyste měla jakékoliv doplňující dotazy, jsme tu pro Vás,

tým projektu Parafilik