Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

Kamarádka vs partnerka


22. května 2020

Jakákoliv žena, která se objeví v mém okolí a seznámíme se, je v mojí hlavě promýšlena a je nad ní uvažováno jako nad partnerkou nebo milenkou( pokud má přitele). Čím častěji se potkáváme , tim více nad ní přemýšlím. Toto se mě stává i v obdobích kdy jsem já sám ve šťastném partnerském vztahu. Pokud se vídám s danou ženou častěji, začínám ji "nadbíhat" , všemožně se snažit pomáhat atd za účelem získání její přízně a následné "lásky". stane se že mě to stojí i nějaké nemalé finance, pokud je dotyčná "vyčůraná" a zahraje, že potřebuje existenčně nutně určitou finanční částku ( např. zaplatit pokuty jinak půjde sedět). Když seberu odvahu a dojde k tomu, že jí vyjevím své city vůči ní, které ale ona nechce opětovat na jiné než kamarádské úrovni, dochází u mě k naprostému obratu v tom jak dotyčnou vnímám. Přestanou všechny poklony, komplimenty atd., vyčtu ji všechno co sem pro ni udělal, co sem ji dal a co koupil. Končí většinou i naše přátelství. Pak to chce čas abych ji dostal z hlavy ale pokud se po čase ona zase objevi a nastanou situace že dojdu k dojmu, že bych mohl mít šanci, tak nastává celý kolotoč od znova. Nestává se mě to pouze u žen z příbuzenstva a těch, které mě jsou vzhledově nesympatické.......díky tomuhle všemu nejsem schopen mít normální kamarádky. Co s tím?


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Situace, kterou popisujete, pro Vás může být velmi složitá. Ke zorientování se v ní bychom potřebovali více informací. Mohl byste nám ji popsat více? Neuvádíte například, jak obvykle fungují Vaše partnerské vztahy, o kterých se zmiňujete - zda pro Vás při nich dochází k navázání důvěrného vztahu a vztahové, nejen sexuální, intimitě.

Každý z nás má vytvořené návyky, jak se ve vztazích (nejen) ke druhému pohlaví chová. Nejsou však neměnné a dá se s nimi pracovat. Ve Vašem případě by mohlo být velmi přínosné tato témata otevřít ve spolupráci s odborníkem - psychologem, který by Vás mohl provázet, abyste svým obvyklým schématům mohl porozumět a případně je měnit tak, aby Vám vyhovovaly.

Naše poradna primárně slouží k rozebírání témat, souvisejících s problematickou sexualitou. Samozřejmě Vám však můžeme doporučit, na koho z výše zmíněných odborníků se obrátit. Budeme rádi, když nám případně napíšete, do jakých měst by pro Vás mohlo být možné docházet, abychom mohli naše doporučení přesněji zacílit.

S přáním všeho dobrého,

tým projektu Parafilik