Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

Dotaz: mám vážně problém?


21. března 2022

Mám vážně problém?


Dobrý den, chci se zeptat, jestli je správné snažit se ignorovat a potlačovat svoje sexuální fantazie nebo jim naopak dávat volný průběh ve své mysli a třeba i začít vyhledávat osoby, se kterými bych je mohl realizovat. Dělá mi problém přijmout skutečně, kdo jsem a stále si kladu otázku proč na tyto musím myslet.

Je mi 17 let, jsem panic a cca 3 roky jsem byl závislý na pornu což mě dovedlo k vyhledávání čím dál "horšího" obsahu, co se týče morálky v sexu. Začal jsem se zajímat o BDSM a pochopil jsem, že jsem switch. Nevím jestli bych byl schopný mít normální sex nebo vztah, kde jsou si partneři rovnocenní, nevím jestli mě to vůbec láká. Také jsem začal sledovat a zajímat se o řadu jiných úchylek a fetišů. Některé mi nedávaly spát a přišel jsem na částečně o své sebevědomí (hlavně dřív). Naštěstí od porna jsem se snažil nějakou dobu odvykat a nyní to už pro mě není problém, samozřejmě se musím stále hlídat a vím, že porno už nemůžu vyhledávat jinak bych do toho znovu spadl, což nemá žádná pozitiva, jen výčitky a myšlenky na sebevraždu, dříve jsem kvůli tomu měl hodně deprese (někdy se mi to nepodaří, ale opravdu se snažím a závislý už nejsem).

Se svými pocity a natož fantaziemi se nedokážu nikomu blízkému svěřit. Proto jsem se rozhodl zeptat Vás, jestli mám šanci tyto pocity a touhy nějak potlačit a žít normální život, alespoň co se sexu týče. Dá se s tím něco dělat? A jestli tak co prosím? Nebo se s tím musím naučit žít? Znamená to, že bych se měl i přesto tyto touhy snažit v sobě potlačovat nebo je podporovat a případně v budoucnu vyhledat partnerku podobně zaměřenou, ačkoli to co chci není morální?


PS: Nejde to vepsat do "Kde jste se o nás dozvěděli:" tak to napíšu sem; už nevím proč, ale zjišťoval jsem si něco o Voyeurismu na wikipedii a tam jsem narazil právě na tento projekt. Zaujalo mě tam podle mě velice zajímavé a výstižné heslo: „Nemůžete za své pocity, můžete za své činy.“
PS2: Pardon, že je to tak dlouhé, ale potřeboval jsem to napsat vše.


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Je velmi důležité, že na myšlenky, které popisujete, nezůstáváte sám a rozhodl jste se vyhledat pomoc. Vůbec se nemusíte omlouvat za to, že je Váš text dlouhý, je přirozené, že něco potřebujete sdílet.

Ptáte se na to, zda touhy spojené se switch preferencí v BDSM lze potlačovat, a jak se s tím případně naučit žít. Sexuální preference člověka nelze měnit, ale lze úspěšně pracovat se změnami chování a prožívání. Nejlepším způsobem, jak si v tomto tématu udělat jasno, jsou konzultace s odborníkem. Rádi Vám nabídneme telefonické nebo online setkání s jedním z našich terapeutů, se kterými Vaši situaci můžete podrobně probrat a hledat, jak se se svou sexualitou můžete naučit pracovat tak, aby Vás netížila, ale přinášela Vám radost.

Takové setkání probíhá standardně telefonicky nebo online přes chráněnou platformu Cisco Webex. Termíny online setkání nabízíme v pracovních dnech mezi 9:00 a 15:00. Případně nám dejte vědět, v jaké dny byste v následujících dvou týdnech měl čas a my Vám zkusíme vyjít vstříc.

Pokud Vám více vyhovuje spojení přes telefon, zavolejte na telefonní číslo +420 317 071 668 v následujících termínech: pondělí a středy mezi 9 a 12 hodinou, úterý a čtvrtky mezi 13 a 16 hodinou a můžete si promluvit s jedním z našich terapeutů přímo bez další předchozí domluvy.

Jsme tu pro Vás,

tým projektu Parafilik