Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

Zoo, BDSM svěřování s úchylkami partnerům/kám


25. května 2022

Vzrušuje mně zoo porno.
Je nelegální sex se zvířaty protože nemohou dát informovaný souhlas se sexem?
Tedy každý sex se zvířetem se z hlediska práva posuzuje jako znásilnění - týrání zvířat i když by to zvíře dělalo rádo a dobrovolně podle chování?
Svěřil jsem se s tím peitelyni a ta říkala že lízání od zvířete jí přijde ok ale penetrace jí připadá nechutná.
Je dobrý se o svých úchylkách svěřovat partnerům nebo je zbytečné riskovat odsouzení?
Jak je to s BDSM vs domácím násilím?
Vzrušuje mně třeba nekonsenzualni sex, znásilnění.

Třeba v tomhle videu
https://m.youtube.com/watch?v=2Im5KQM_xLM&feature=emb_title
Říkají že sex například s někým kdo spí je znásilnění protože člověk v bezvědomý nemůže dát souhlas se sexem. Ale jedna moje bývalá milenka chtěla aby se probudila s penisem uvnitř. Znamená to že když bych jí v tomto vyhověl tak bych se dopustil znásilnění?
Znáte film soudce SM ?


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za Vaše dotazy. Mnoho z nich nelze zodpovědět obecně. Sex se zvířetem může být v určitém kontextu posuzován jako týrání zvířat nebo jako poškození cizího majetku, pokud budete chtít znát legislativní specifika problematiky, obraťte se prosím na právního poradce.

Téma svěření se se svou netypickou sexualitou partnerovi je velmi individuální, nelze poskytnout obecnou radu. Když to řešíme s našimi klienty, ptáme se jich, jak jsou s partnerem zvyklí řešit osobní a intimní témata, jak lze postupně mluvit o jednotlivých fantaziích či činnostech, a podobně. Je důležité mít s kým svá intimní témata sdílet, současně je třeba velmi citlivě odhadnout, na jakou konverzaci je partnerství připraveno a na jakou ne.

Partnerské BDSM aktivity a domácí násilí se zásadně liší - u partnerských aktivit je nutný souhlas všech zúčastněných. Podrobněji rozepsané rozdíly najdete například zde: http://varias.cz/partnersky-sadomasochismus-vs-domaci-nasili/. V rámci BDSM aktivit lze konsenzuálně realizovat širokou škálu fantazií, zásadní je ale dodržovat bezpečnostní pravidla (viz například SSC - https://cs.wikipedia.org/wiki/Safe,_sane,_consensual) a mechaniky (například safeword - slovo nebo gesto, které mohou kdykoliv použít obě strany a které ukončuje probíhající aktivity).

Pokud byste chtěl přesnou legislativní analýzu situace s předem domluvenou souloží během spánku partnerky, opět Vám doporučíme obrátit se na právního poradce. Kdybyste měl nějaké otázky k sexuologické oblasti, můžete nám znovu napsat, případně zavolat na naši telefonickou linku.

Přejeme hezký den,

tým projektu Parafilik