Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

Zneužití nebo jen hra?


20. června 2022

Dobrý den,

když jsem měla asi 6 nebo 7 let, občas mě hlídal můj náctiletý bratranec, bylo mu asi 12 nebo 13. Když jsme byli sami, několikrát mě v té době donutil k orálnímu sexu, nechtěla jsem to dělat a přišlo mi to nechutné...Svěřila jsem se s tím jednou kamarádce a ta se tomu zasmála, v 10 letech to taky dělala s jedním klukem dobrovolně...Prý jsou takové hry na doktory běžné. A slyšela jsem vyprávět kdysi jednoho kluka (dnes už dospělého), že měl ve školce orální sex se stejně starou spolužačkou a divné jim to nepřišlo. Nevím, mám pocit že si nejsem jistá, jestli to opravdu bylo zneužití nebo jen dětská hra, když jsme oba byli pod 15 let. Co myslíte?
Moc děkuji za odpověď.


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za odvahu tato témata otevírat a ptát se na ně. Hry na doktory jsou možná běžné, to ale nic nemění na tom, že nikdo nemá právo druhého nutit k jakýmkoliv sexuálním aktivitám a pokud to dělá, jedná se o sexuální zneužití - jako ve Vámi popsaném případu. A i člověk mladší 15 let může někoho sexuálně napadnout nebo zneužít. A za sexuální zneužití vždy nese zodpovědnost pachatel a nikdy oběť.

Pokud budete chtít toto téma probrat s odborníky, případně ho budete potřebovat zpracovat, můžete se obrátit na organizace, které se problematikou sexuálního zneužívání zabývají a poskytují poradenství či krizovou intervenci na toto téma, například na proFem (https://www.profem.cz/cs/kontakty/kde-nas-najdete).

Držíme Vám palce,

tým projektu Parafilik