Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

Maiesiofilie


13. srpna 2022

Dobrý den, mám problém se svou úchylkou, která mě úplně pohltila. Vzrušují mě těhotné ženy, posledních 10 let jsem se prakticky musel uspokojovat pouze výhradně přes porno. Problém je, že mi to zasahuje do vztahů a ženy, které nejsou těhotné mě tolik nevzrušují. Také pořád na ulici koukám na těhotné ženy a někdy k nim chodím blíže když je to možné. Možná pokud ženy vykazují některé ze znaků těhotné ženy třeba malé bříško nebo větší prsa popřípadě ženy s mírnou nadváhou tak mě přitahují i když nejsou těhotné.

Bez porna s těhotenskou tématikou mám problém se sexuálně uspokojit. Mám problém si i najít partnerku, protože mě jednoduše ženy, bez břicha přitahují méně.

Nevím jestli se s tím dá nějak pohnout nebo přenést tu úchylku do reality. Nechápu jak se taková věc vyvine. Vím to cca od 14 let o sobě. Když jsem měl například problémy v životě "závislost" se zhoršila a musel jsem masturbovat častěji třeba i 5x denně. Občas jsem své frustrace vybíjel právě tímto směrem.


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Píšete, že nechápete, jak se "taková věc" vyvine. Podle současného vědeckého poznání jsou parafilní preference vrozené a člověk si je (často během dospívání) začíná uvědomovat. I Vámi popisovaný proces, že při problematických obdobích jste masturboval třeba 5x denně, není neobvyklý. U mnoha lidí funguje masturbace jako jeden z mechanismů zvládání stresu a složitých životních situací (tzv. "copingová strategie") a je možné ji omezit mimo jiné i právě pomocí rozvoje jiných copingových strategií.

Pokud byste chtěl svou situaci řešit s odborníkem, ať už se doptat na více informací, nebo hledat způsoby, jak pracovat se svými preferencemi v rámci budování vztahů, rádi Vám nabídneme konzultaci a případně terapeutickou spolupráci - můžete nám buď napsat o možný termín online konzultace, nebo zavolat na naši telefonní linku bez předchozí domluvy.

Přejeme vše dobré,

tým projektu Parafilik