V týdnu od 28. do 30. 11. 2022 z personálních důvodů
rušíme provoz krizové linky.

Fetish

30. srpna 2022

Dobrý den, bojím se zde napsat svůj dotaz protože nevím zda je má sexualita legální či nikoli, je mi 26 let a miluji dětské nafukovací hračky do vody jako jsou hlavně zvířátka, míče kruhy a tak, mám s nimi také sex, ale jak říkám, bojím se na toto zeptat protože nestojím o to být trestně stíhaný za to co miluji a je také mým smyslem života. Trápí mě věčná otázka jaký je v oboru psychologie termín pro tuto sexuální zvláštnost. A také bych dodal že při některé ztrátě z mých nafukovacích hraček mívám těžké deprese kdy chci vážně spáchat sebevraždu. A dodám že sex s nafukovacími hračkami neprovozuji před dětmi, ale nejraději když jsem doma sám.

děkujeme, že jste se na nás obrátil a můžete si vyjasnit to, čeho se bojíte. Chování, které ve svém dotazu popisujete (sexuální aktivity, zahrnující nafukovací hračky do vody, doma v soukromí), nelegální není.

Podle diagnostických manuálů by taková sexuální preference pravděpodobně spadala pod diagnózu fetišismu, nicméně to není možné říct s jistotou bez absolvování diagnostického rozhovoru s odborníkem.

Píšete, že Vás kvůli ztrátám Vašich hraček někdy trápí těžké deprese a sebevražedné myšlenky. Je velmi důležité, abyste na řešení těchto témat nezůstal sám. Pokud budete chtít, rádi Vám nabídneme poradenství, případně se můžeme domluvit na dlouhodobější spolupráci v rámci terapeutické péče. Pokud o ni máte zájem, můžete nám zavolat na naši telefonní linku nebo napsat, kdy byste měl zájem o úvodní online setkání (nabízíme ho v pracovních dnech mezi 8:00 a 15:00).

Jsme tu pro Vás,