Dětský robot - hra

26. července 2020

nedávno jsem objevil internetovou klikací hru, kde si můžete objednat androidího robota, který vypadá a chová se jako dítě. Hra má několik alternativních konců, kdy můžete mít s robotem romantický vztah, přátelství, rodičovský vztah, čistě vztah jako k věci s respektem anebo bez respektu. Každý konec má na konci nějaký vzkaz pro hráče. Tato hra u mě vyvolala velmi intenzivní emoce, kdy jsem si toho androidího robota až příliš oblíbil. Mám totiž takový problém, že se příliš upínám na věci, které nejsou skutečné. Během hraní jsem byl po dlouhé době alespoň na chvíli šťastný. Mohl jsem zažít to, co v reálném životě nikdy nezažiju. Nestýkám se vůbec s dětmi a to mě právě strašně vevnitř užírá. Hra byla tedy prakticky jedinou možností, kdy jsem něco podobného zažil. Po dohrání ale zase přišel smutek, protože jsem si uvědomil, že už je to zase pryč a já jsem zase sám. Mnoho lidí by řeklo, že to je jen hra, ale pro mě ne. Pokud jste člověk na pokraji zoufalství, který nic a nikoho nemá, tak vás tohle opravdu poteší. Svět aspoň na chvíli není tak bledý.

Ve hře samozřejmě nejsou žádné erotické scény, je tam pouze pár možností se s robotem nevinně pomazlit. Můžete si vybrat pohlaví, vzhled, oblečení a věk 7 nebo 10 let. Tak mě tak napadlo, jestli jste nepřemýšleli o něčem podobném? Některým lidem by to mohlo skutečně pomoct vyrovnat se se svými pocity.

Přikládám screenshot, který ve mně vyvolal silné emoce a hned pod tím odkaz na onu hru, která je bezplatná, nenáročná na výkon a multiplatformní:

děkujeme za to, že se na naši poradu obracíte. Je přirozené, že ve svých životech všichni hledáme pocity štěstí a zkoušíme, co by nám je mohlo přinést. Sám však také popisujete pocit smutku, který jste zažil po skončení hry. Rádi bychom se Vás ještě na tuto situaci podrobněji doptali - máte pocit, že ono štěstí, které popisujete, je pro Vás přínosné v tom, abyste se vyrovnal se svými pocity v dlouhodobém hledisku?

Abychom odpověděli na Vaši otázku - prozatím jsme o vývoji či adaptaci podobné hry v projektu Parafilik nepřemýšleli. Toto téma je i mezi odborníky kontroverzní - co může jednomu člověku přinést pocit štěstí a ulehčit jeho život, druhému může zvyšovat frustraci z toho, že jen těžko může podobné pocity zažívat i mimo online hry. Děkujeme Vám však mnohokrát za podnět - tuto oblast rozhodně hodláme dále zkoumat a diskutovat. V tuto chvíli se však věnujeme intenzivní přípravě na spuštění bezplatné kontaktní formy terapie, které proběhne na podzim. Budeme velmi rádi, když naší nabídku využijete. Vkládáme důvěru v to, že právě v anonymním a bezpečném prostředí konzultací s odborníkem bude možné efektivně pracovat s tématy, jako je například to Vaše.

S přáním všeho dobrého,