Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

Nesoulad v manželství


22. prosince 2022

Dobrý den,
nevím si rady s chováním manžela. Jsme spolu 13 let a v sexu jsme dost otevření, nemáme ani jeden problém experimentovat. V čase se různě mění naše momentální preference. V poslední době se mi ale zdá, že manžela nějak začalo vzrušovat mě při sexu nutit do něčeho co nechci. Není to konkrétní jedna věc, myslím, ze jde spis o ten fakt, ze něco nechci. Ať je to cokoli, on to potom hrozne moc chce. A uvědomuji si, že se to občas objevovalo už od začátku našeho vztahu. Akorát teď je to mnohem častěji. Čím víc di to uvědomuji, tím víc je mi to nepříjemné. V předchozím vztahu mi bylo příjemné být občas v rámci nějaké role submisivmi, ale tak, ze to proste byla jen hra, která měla být oběma příjemná. Těžko se o tom s manželem mluví, nechápe proč mi to je nepříjemné. Jde třeba o situaci, ze třeba při sexuálním styku mě začne najednou velmi intenzivně premlouvat k něčemu, o čem ví, ze to nerada dělám. A rozhodne mu nestačí jedno ne. Jemu se to zda v pořádku, když jen naléhá, ale nakonec k tomu nedojde. Těžko se o tom mluví, protože jemu to nepřipadá jako problém. Já nevím, jak k tomu přistupovat. V D/S hrách se s nim kvůli tomu necítím bezpečně. Pouze, když jsem já dominantní. Pořád se mu totiž zdá, že když kývnu na hru, kdy mám být submisivní, tak má konečně prostor pro všechny věci, které jindy odmítám. Z toho je nakonec nejčastěji zkažený večer, když při té hře každé 2 minuty použiju STOPku. Tak už nemám moc chuť tyto hry zkoušet u přes to, že s jinými partnery mě velmi bavily a manžel má zřejmě nějaké dominantní sklony, nebo možná sadisticke a říká jim dominantní. Několikrát se mi svěřil, ze si představuje jak mi fyzicky ublíží nebo udělá něco co nechci. Rozhodne to není tak, ze by to byla jeho jediná preference, máme i sex, při kterém se tohle nestane. Potřebuji se v tom nějak zorientovat a pojmenovat s čím mam vlastně problém a zkusit mu to po xté nějak citlivě vysvetlit. Můžete mě odkázat na nějaký zdroj informaci? Kdo má problém, já nebo on? Nevadí mi to, ale chci se s nim cítit bezpečně, a to i kdybych zrovna měla pouta, coz je ted pro mě úplně nepřijatelná představa. Bohužel, protože si myslím, ze bychom si tyhle situace mohli oba dost užívat, jen nevím jak to udělat. Masochistka nejsem, takže tomu potřebuji dat nějaké hranice a potřebuji nějak být v pohode i s vědomím, ze manžel je zřejmě touží překročit. Dekuji za odpovědi


Poradce

Dobrý den,

omlouváme se za dlouhou prodlevu v odpovědi. Chápeme, že tato situace je ve vztahu složitá a je zásadní se při D/s aktivitách s partnerem cítit bezpečně. Je velmi důležité, že máte stopku a umíte ji využívat, současně píšete, že partner nerespektuje Vaše "ne" - je zásadní, aby partneři navzájem respektovali své hranice a to, jaká je chuť druhého nezkoušet či zkoušet různé aktivity a byli schopni dodržet to, jak si společné sexuální aktivity naplánují.

Píšete, že byste ráda odkaz na nějaký zdroj informací - o jaký druh informací máte zájem? Například Mgr. Zdeňka Pospíšilová publikuje velmi přehledné grafiky na téma BDSM vztahů, hranic a rizik, na svém instagramovém profilu (https://www.instagram.com/p/CevNA14su6_/?hl=cs). Na otázku "kdo má problém" bohužel není možné jednoduše odpovědět - nevíme nic o pohledu Vašeho partnera, tím spíš o jeho sexuálních preferencích. Píšete, že manžel nechápe, proč je Vám jeho chování nepříjemné. Pokud narážíte při pokusech o vyjasnění na nepochopení, jedním z řešení může být i toto téma otevřít společně s odborníkem v rámci párového poradenství či terapie. Kdybyste potřebovala, můžeme Vám dát tipy na kompetentní odborníky v tomto oboru.

Kdybyste chtěla upřesnit své dotazy, např. na informace, rádi poskytneme i další odpovědi. Přejeme vše dobré,

tým projektu Parafilik