Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út, St, Čt 9 – 17h / 13-17

Chatování


30. ledna 2023

Už nějaký čas pravidelně chatuji s cizími lidmi přes internet v rámci soukromé komunikace (která není veřejně dostupná) o různých intimních věcech a je-li prostor tak dotyčným předstírám, že mám děti, že chodíme nazí po bytě, příp. se dotýkáme a pod. Jsem ženatý (38), děti nemáme, ani neplánujeme mít. Samotné představy mě nevzrušují, ale rozhovory o tom mě umí dost intenzivně naladit. Nevyhledávám přítomnost dětí, ani pornografii tímto způsobem zaměřenou. Může to být problém?


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se, zda Vaše chování může být nějakým způsobem problematické. Jedna rovina je chování směrem k dětem - tam uvádíte, že Vám o erotický kontakt nejde a nevyhledáváte ho.

Nicméně druhá rovina je Vaše vytváření psané formy Vašich fantazií, zahrnujících děti. To problematické být může, protože v rámci českého právního řádu je nelegální držet či vytvářet jakékoliv erotické materiály zpodobňující či jinak zachycující děti (myšleno jakoukoliv osobu do 18 let věku), včetně psaných materiálů. Záleží samozřejmě na konkrétní povaze toho, co do chatu píšete, konkrétní úroveň problematičnosti a ne/legálnost by byl schopný posoudit spíše právník.

Tým projektu Parafilik