Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út, St, Čt 9 – 17h / 13-17

Parafilik


31. července 2023

Dobrý den, mám jednoduchý a prostý dotaz na váš program. Jak se mu zatím daří pomáhat parafilikům? Lze někde dohledat Vaše výsledky? Jsem neskonale zvědavý. A ještě jedna drobnost, u které využiji kouzla anonymity, díky níž mě nesvazuje moje zbabělost. Štvou mě, či spíše serou, vaše odpovědi zde v poradně. Chápu, že nelze komplexně zodpovědět dotaz v tomto formátu, ale přesto si nemůžu pomoci a mám dojem, že zde nikterak nejste nápomocní.
S přáním hezkého dne, Kdosi od kudsi
Ps. Prosím, neberte tuto zprávu přespříliš útočně. Tenhle projekt má mou plnou podporu a strašně doufám, že skutečně funguje. Sám jsem po nejspíš sadista, s agresivními tendencemi (své fantazie zvládám a docházím na terapie, kde je to sice sekundární téma vedle HPO, ale stále důležité).


Poradce

Dobrý den,
děkujeme za dotaz.

Chápeme, že forma odpovědí na našich stránkách může vyvolávat pocity, které popisujete. Dovolte nám pokusit se popsat činnosti, které za programem stojí.
V poradně jsme zodpověděli přes 450 dotazů, z kterých valná většina dotazů byla soukromých, tedy byla vedena přes komunikační vlákno s dotazujícím. Dále nezveřejňujeme některé dotazy pro jejich citlivých či explicitní obsah. Na naší lince jsme měli přes 200 tematických hovorů, přičemž přes 80 klientům jsme dále zprostředkovali vstup do terapeutické péče. Mimo jiné navazujeme spolupráci s dalšími organizacemi a službami, kde prezentujeme nabídku programu se zacílením na naši klientelu, např. porn-hub.

Počty klientů projektu samozřejmě dávají jen částečný obrázek o aktivitách, které byly v průběhu realizace vyvinuty. Vycvičili jsme také stovky odborníků z řad zdravotních, forenzních a sociálních sfér. V ČR dále působí síť proškolených terapeutů, kteří dodávají poradensko-terapeutický program Parafilik v dalších regionech ČR. Vystoupili na řadě konferencí a v mediích; celý program jsme evaluovali a věnovali se výpočtům nákladové efektivity.

Zejména si však ceníme dopadů na lidské příběhy klientů a přínosů, které jim účast v projektu dala.

Pro informaci, momentálně začínáme s pilotáží online intervencí pro uživatele problematických materiálů vyobrazujících zneužívání dětí, a to díky projektu BRIDGE (https://www.iterapi.se/sites/bridge/) a projektu STOP-CSAM.

V případě dalších dotazů se neváhejte doptat.

Jsme tu pro vás,
tým poradny Parafilik