Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

problém s ejakulací


25. října 2023

Dobrý den, je mi 20 let a s partnerem (25) jsme spolu už přes dva roky. Už téměř od začátku našeho sexuálního života řešíme problém s partnerovou ejakulací, které jsme zatím nedosáhly. Zkoušeli jsme už hodně věcí, vždy to ale skončí tak, že si to musí dodělat sám rukou. Zprvu jsme to neřešili, protože nám to nevadilo, přišlo nám to normální a říkali si, že to je začátek. Postupně nás to však začalo ubíjet. Často o tom mluvíme a snažíme se na to přijít. Také už jsme zkusili všechno možné. Navzájem se přitahujeme a děláme vše tak, jak máme společně rádi. Je to opravdu těžké, protože čím déle to trvá, tím víc mám strach ze styku, myslím na to a jsem ve stresu, že to nevyjde. Také mně to už nebaví a proto je pro mě těžší se vzrušit. Mám pocit, že nám to ničí vztah, který je mimo to opravdu skvělý. Proto bych se chtěla obrátit na poradnu a zjistit v čem by mohl být problém. Jestli i z fyzické nebo spíše jen z psychické stránky.

*věk byl pro zachování anonymity mírně upraven


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za Váši otevřenost a důvěru, se kterou se na nás obracíte. Píšete, že řešíte problém s ejakulací při pohlavním styku s partnerem. Tento problém trvá téměř od začátku Vašeho vztahu, nejdříve vám to nevadilo, ale časem vám to oběma začalo vadit čím dál víc. V tuto chvíli to má negativní vliv na Váš vztah. Vědomí dalšího pohlavního styku ve Vás vyvolává nepříjemné pocity, které se pojí s představou, že k vyvrcholení znovu nedojde. Obracíte se na nás s prosbou o pomoc, chcete přijít na to, v čem je problém.

Je pochopitelné, že Vám situace, ve které se s partnerem nacházíte způsobuje obtíže, proto je dobře, že jste se rozhodla vyhledat pomoc. Chceme Vás ubezpečit, že potíže spojené s Vaším sexuálním životem nemusí být takto přetrvávající, existuje řada způsobů, jak Vám sexuální život zpříjemnit. V tomto duchu je dobré mít na paměti, že lze mít kvalitní sex i bez vyvrcholení během pohlavního styku a zároveň, že schopnost ejakulace při pohlavním styku není zárukou uspokojivého sexu.

Obecně se v první řadě doporučuje vyloučit organické příčiny spojené se sexuálními potíži.

K tomu slouží andrologické kliniky, které propojují obor urologie a sexuologie. V andrologických klinikách se řeší mužské reprodukční problémy. Vedle problémů spojených s plodností, se zabývají sexuálními problémy jako jsou poruchy erekce, ejakulace, orgasmu a dalšími problémy v oblasti penisu, varlat a prostaty. Mimo to řeší i další poruchy sexuálních funkcí např. ztrátu libida, úbytek fyzických a psychických sil.

Při vyloučení organických příčin se většinou věnuje příčinám psychologickým. A to v individuální, párové či kombinované formě s psychologem či psychoterapeutem zabývajícím se sexuální problematice.

Nyní jste udělala první krok pro zlepšení Vaší situace, což je určitě dobře, protože možností řešení je opravdu hodně. Abychom Vám mohli poskytnout na míru vytvořené doporučení, doporučujeme Vám obrátit se na naši anonymní krizovo-poradenskou linku, kde budete mít prostor na to, vše pečlivě probrat a vymyslet další postup. Můžete si k nám zavolat jak Vy sama, tak Váš partner nebo oba dva. Kontakt na naší krizovo-poradenskou linku Sexhelp: Národní linka pro sexuální a gendrové zdraví, je: 317 071 668. Dovolat se k nám můžete v následujících hodinách Po 9 – 21h / Út 9 - 17 / St 13 - 21 / Čt 9 – 17h /Pá 13-17. Pro vždy aktuální informace o časové dostupnosti krizovo-poradenské linky navštivte naše stránky: https://parafilik.cz/.

Zasloužíte si nebýt na to sami.

Jsme tu pro vás
Tým poradny Parafilik