Projekt Parafilik

Krizová intervence | +420 317 071 668

Po + St 9:00 - 12:00 / Út + Čt 13:00 - 16:00

Pedofílie?


16. září 2020

Dobrý večer, můj bývalý přítel mě podvedl s 11 letým klukem, bohužel se jednalo o anální sex, který po sléze nevyšel, takže šlo pouze o oralní sex, rodině, do které patří i onen malý kluk jsem to řekl odpověď byla taková “my ho máme rádi takový jaký je, a nevadí nám to” to řekla matka i otec dítěte. Mám to nějak řešit kvůli tomu malému? Vím, že můj ex k nim má sklony, které jsou opravdu už hodně viditelné, může někomu ublížit, pokud tedy už psychicky neublížil tomu dítěti? Je správně, že když to někde vidím zvedne se mi žaludek a musím odejít jinak bych se pozvracel?


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za to, že jste se nám se svými pochybami svěřil. Jednání, které ve svém dotazu popisujete - orální sex a pokus o anální sex s 11 letým dítětem - je nepřípustné a může na zmíněném dítěti zanechat velmi závažné psychické i fyzické následky. Jedná se o trestný čin pohlavního zneužití (podle § 187 trestního zákoníku). Pokud byste měl důvěryhodné informace o takovém probíhajícím nebo chystaném jednání, jste podle zákona (§ 367, t.z.) povinen jej překazit (samozřejmě tak, abyste sám sebe současně nevystavil nebezpečí), například oznámením policii ČR. Více informací můžete nalézt například zde: https://www.policie.cz/clanek/oznameni-trestneho-cinu.aspx?q=Y2hudW09Mw%3D%3D.

Toto jednání je protiprávní, i kdyby probíhalo s pomyslným souhlasem onoho 11 letého chlapce či jeho zákonných zástupců.

Je naprosto v pořádku, že Vás tato situace nenechává chladným. Existují lidé, kteří jsou sexuálně přitahování dětmi a pokud jsou schopni vyhýbat se nevhodnému kontaktu s dětmi, zaslouží si respekt a ne odsouzení. Je ale nepřípustné, aby se dopouštěli zneužívání dětí. Tito lidé se mohou se svými tužbami naučit pracovat tak, aby nikoho nezneužili - i proto existuje náš projekt. Lidem, kteří mají problém se zvládáním svého sexuálního chování, doporučujeme, aby nám anonymně napsali nebo se přihlásili do projektu dříve než způsobí nějakou újmu - buď zde v této poradně nebo na e-mailu: parafilik@nudz.cz

Kdybyste s námi potřeboval probrat cokoliv dalšího ohledně této situace, jsme tu pro Vás,

tým projektu Parafilik