Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út 9-17 / St 13-21 / Čt 9 – 17h / 13-17

ANR


14. listopadu 2023

Dobrý den. Nedávno se u mě objevila zvláštní touha, kdy mě sexuálně vzrušuje představa, že mě partnerka kojí při sexu a nebo při masturbaci. Máme teď čerstvé druhé narozené dítě a spolu s ním mě takhle představa a praktika začala zajímat. S prvním dítětem jsem tuto potřebu nevnímal. Pravděpodobně za to může i velký nárůst ňader partnerky po druhém porodu, který byl o něco větší než při prvním dítěti. Dříve jsme praktikovali už poměrně neobvyklé močení v rámci sexuality. Tento zájem byl taktéž z mé strany a partnerka se v tomhle přizpůsobila. Tento druh sexuálního vzrušení už mě přestal zajímat společně s příchodem tohoto pro mne nového podnětu sexuálního vzrušení. Bohužel k mé smůle k tomu se už partnerka staví striktně proti. Bohužel nám to trochu kazí vztah, protože pokaždé když o tom mluvím a nebo navrhuji nějakou formu této praktiky jsem hned odmítán a to mě vždy hodně raní. Na druhou stranu chápu, že má partnerka nechce jít přes sebe a přes něco co jí není příjemné. Teď jsem v situaci kdy ani nechci mít s ní sex protože mě už stále stejný sex tolik nebere a stejně při něm vždy myslím na tyto fantazie, které si nemohu vyplnit. Zároveň se o nich nechci zmiňovat, abych nezpůsobil partnerce újmu. Horší je to, že si myslím že mám velmi zvýšené libido a nevydržím tedy bez sexuální stimulace. Občas se tedy dívám na pornografii kde se tato praktika objevuje. Bohužel vim že to není z dlouhodobého hlediska moc řešení. Nechci se na to koukat, ale zároveň si někdy nemůžu pomoct když teď ani partnerka moc nejeví o sex zájem.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za důvěru a otevřenost, se kterou se na nás obracíte.

Píšete, že se u Vás objevila nová sexuální fantazie, kdy Vás vzrušuje představa, že Vás partnerka kojí. Říkáte, že se to objevilo teď s narozením druhého dítěte. Zraňuje Vás, že vás partnerka odmítá a Vaši představu realizovat nechce. Máte pocit, že Vám to kazí vztah. Píšete, že chcete respektovat partnerčiny hranice a nechcete ji nenutit do věcí, které jí nejsou příjemné nebo by jí působily újmu. Popisujete také celkový pokles sexuální aktivity s partnerkou.

Je důležité říct, že lidská sexualita je rozmanitá, a tak je možné, že se u Vás objevují nové fantazie nebo podněty, které Vás vzrušují a časem třeba odezní. Stejně tak může sexuální potřeba u Vás i u partnerky kolísat, například s porodem a poporodním obdobím.

Je dobře, že si hledáte pomoc v situaci, kdy Vám Vaše sexualita působí potíže. Vzhledem k tomu, že v dotazu otevíráte více témat Vám doporučujeme zavolat si na krizovou linku SexHelp: Národní línka pro sexuální a genderové zdraví na telefonní číslo 317 071 668. Dovolat se tam můžete ve všední dny v Po 9 – 21h / Út 9 – 17h , St 13 - 21h, Čt 9 – 17h /Pá 13-17h.

Je přirozené, že Vaši partnerce nechcete působit újmu. Oceňujeme Vaši snahu najít způsob uspokojování Vaší sexuality bez narušování hranic partnerky. Například v rámci terapeutických konzultací je možné rozkrývat různé způsoby práce na Vaší sexualitě tak, abyste se v ní cítil lépe a zároveň, abyste se nemusel cítit zraňován.

Zasloužíte si nebýt na to sám.

Jsme tu pro Vás,
Tým poradny Parafilik