Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po + St + Pá: 12-20; Út + Čt: 8-16

Předčasná ejakulace


4. prosince 2023

Dobrý den, je mi 24 let a už delší dobu se potýkám s rychlou ejakulací, když mám sex tak 2-5 minut a je po.
Ale s erekcí problém vůbec nemám.
Můžete mi doporučit nějaké volně prodejné prášky?
Případně jestli to mám řešit u doktora. Mockrát děkuji


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za otevřenost a důvěru, se kterou se na nás obracíte. Píšete, že je Vám 24 let a že se delší dobou potýkáte s rychlou ejakulaci, k níž dochází během 2-5 minut, a že s erekcí problém nemáte. Ptáte se na doporučení volně prodejných léků anebo jestli bychom Vám doporučili konzultaci u doktora.

Na začátek vás chceme ubezpečit, že za předčasnou ejakulaci se dle aktuální verze Mezinárodní klasifikace nemocí označuje vyvrcholení před začátkem pohlavního styku nebo velmi krátce po jeho začátku, která je navíc doprovázená pocitem, že nad ejakulací nemáte žádnou kontrolu. Dle statistik je navíc výdrž 2 až 5 minut normální, průměrná soulož totiž trvá 6 minut.

Nicméně pokud jste s délkou styku nespokojen, můžeme Vám doporučit podívat se po různých lubrikačních gelech, které mohou mít např. lehce znecitlivující účinky, a tím prodlouží dobu pohlavního styku. Většina sexshopů nabízí pomůcky a přípravky na oddálení ejakulace, jako jsou znecitlivující kondomy, návleky nebo kroužky na penis. Existují také různé techniky na oddalování ejakulace. Množství preparátů a technik, které jsou vyvinuty na pomoc s oddálením vyvrcholení u mužů, dokládají, že takovéto pocity a očekávání, nemáte sám. Navíc sex se nutně neskládá pouze z penetrace, ale patří do něj přirozeně i "předehra" včetně hlazení, mazlení a různých způsobů stimulace. Důležité je, aby byl styk oběma stranám příjemný a aby společně komunikovaly o tom, co se jim líbí. Rozhodně na sebe tedy nemusíte mít vysoké nároky ohledně sexuální výdrže. Pokud by Vás tato otázka však nadále trápila a uznáte-li to za vhodné, můžete se obrátit na specialistu - urologa, androloga, sexuologa, resp. praktika, který Vám doporučí, co a jak dál.

Pokud se chcete pobavit o své situaci nebo čemkoliv, co souvisí se sexualitou - doporučujeme Vám možnost zavolání si na krizovo-poradenskou linku SexHelp, což je národní linka pro sexuální zdraví. Konzultanti na lince s Vámi mohou probrat Vaší situaci důkladněji, podpořit Vás a v případě zájmu pomoct s hledáním možných řešení. Telefonní číslo je 317 071 668, provozní dobu linky najdete na webových stránkách www.parafilik.cz.

Jsme tu pro Vás,
tým poradny Parafilik