Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  |

Po + St + Pá: 12-20; Út + Čt: 8-16

Gender

8. prosince 2023

Dobrý den, jsem muž je mi 15 a užívám si anální uspokojení. Používám matky dildo a uspokojuju se při tom(samozřejmě ho očistím mýdlem a usuším), ale zajímá mě jestli to je špatné, protože mě muži nepřitahují, ale užívám si analní uspokojení a gaye celkově moc nemám rád. Dopředu děkuji za odpověd.

děkujeme za Váš dotaz. Používání erotických pomůcek samo o sobě není dobré či špatné. Většina lidí používá erotické pomůcky pro zpříjemnění sexuálního prožitku. Pocit uspokojení při stimulaci konečníku není pohlavně či genderově specifický, ani to samo o sobě nevypovídá nic o sexuální orientaci jedince. Není nic špatného na tom si užívat vlastních sexuálních preferencí a praktik, pokud jsou v souladu s Vašimi hranicemi a hranicemi druhých lidí. Každý jedinec má v něčem unikátní sexuální touhy a preference. Důležité je vědět, zda se v nich cítíte pohodlně a bezpečně a zda nezpůsobí nepohodlí či újmu druhým lidem. Rizika používání pohlavních pomůcek pak může být aspekt zdravotní včetně nevhodného a nepřiměřeného zacházení (špatná hygiena, nevhodná velikost atd.)

Ve Vašem případě bychom Vám doporučovali nepoužívat matčino dildo. Obecně se nedoporučuje používat stejnou pomůcku pro anální i vaginální stimulaci, ani sdílet erotické pomůcky. Není také vhodné používat erotické pomůcky druhého člověka bez jeho vědomí.

Pokud si nejste ohledně vhodnosti používání erotických pomůcek jistý, je dobře, že se obracíte takto o radu. Více je téma možné probrat i na různých anonymní telefonních linkách.

Vzhledem k Vašemu věku Vám doporučujeme zavolat si s tímto tématem na Linku bezpečí, tel. 116 111, provoz je nonstop. Od 16 let si můžete zavolat i na linku SexHelp: Národní linka pro sexuální a genderové zdraví, tel. 317 071 668, informace o provozní době naleznete zde www.sexhelplinka.cz.

Jsme tu pro Vás,
Tým poradny Parafilik