Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po 9 – 21h / Út, St, Čt 9 – 17h / 13-17

Bratr má sklony k pedofílii


14. února 2021

Dobrý den,
Velmi ráda bych se s Vámi poradila.
Bratrovi je 20 let a našla jsem mu video v mobilu, kde měl sexuální styk s 12 ti letym chlapcem.
Velmi jsem se rozzuřila a bratr se přiznal že to není poprvé (prý to tak chlapec chtěl)
Jsem z celé situace velmi zmatená,
Na dalším videu se bratr nahrával, jak pálil na veřejném prostranství velký oheň (tedy žhářství).
Bratr již 2 roky nechodí do práce a dle mého názoru se u rodičů velmi nudí a dělá tyto špatně věci. V dětském věku bratrovi diagnostikovat lehkou mentální retardaci ale maminka k tomu nikdy neprikladala velký důraz-brala bratra jako normální dítě.
Byla bych velice ráda, kdyby jste mi mohli poradit, jak v této situaci dále postupovat.
Velmi bych tyto cenné rady ocenila.
Předem moc děkuji


Poradce

Dobrý den,

rozumíme tomu, že pro Vás může být tato situace velice bolestivá a matoucí. Na situaci, kterou jste nám popsala, se však ze zákona vztahuje oznamovací povinnost dle § 367 a § 368 trestního zákoníku. Z Vámi poskytnutých informací totiž vyplývá, že se Váš bratr mohl dopustit trestných činů pohlavního zneužití a zneužití dítěte k výrobě pornografie, přičemž v budoucnosti hrozí jejich opakování. Naší povinností je tedy překazit/nahlásit možné zneužití dítěte, jinak bychom se sami mohli dopustit trestného činu.

Chápeme, že tato situace pro Vás a Vaše okolí může být velice nepříjemná a rádi bychom Vám nabídli poskytnutí podpory a pomoci se zvládnutím této náročné situace. Jakýkoliv všední den Vám můžeme nabídnout služby krizové intervenci (telefonicky na čísle +420 703 305 317, 12:30-15:30hod), případně se emailem můžeme předem dohodnout na jiném čase a můžeme pro Vás být k dispozici jak na zmiňovaném telefonu, tak na online setkání (platforma Cisco Webex). Nabídka našich intervenčních služeb se může v případě potřeby týkat samozřejmě i Vašeho bratra, či Vaší maminky. Náš projekt nabízí dále i edukační a terapeutické služby, o kterých bychom se v případě Vaší potřeby mohli pobavit detailněji taktéž telefonem.

Tým projektu Parafilik