Informace

Termín „lidé s parafiliemi“ nebo „parafilici“ bychom mohli volně přeložit jako „ ti, kteří milují jinak“. Označuje se tak intenzivní a přetrvávající sexuální zájem o jiné sexuální aktivity než stimulaci genitálu či přípravné mazlení se s dospělými, a s těmito sexuálními aktivitami souhlasícími lidskými partnery. Za ty jsou považovány osoby nad 15 let, které jsou schopny souhlas dát (nejsou tedy například v bezvědomí, pod vlivem alkoholu či drog, v deliriu či těžce mentálně retardované).

Parafilií je nespočet typů. Některé parafilie se týkají “jiných” erotických aktivit jedince, tedy toho jak sexuálního vzrušení dosahuje (například zájem o masturbaci na veřejnosti, dotýkání se osob v tramvaji bez jejich vědomí, pozorování jiných lidí při sexu aniž by o tom věděli, svazování, bití, škrcení a mnoho dalších). Člověk s parafilní preferencí o ně má stejný nebo vyšší než zájem o klasický sexuální styk (tím míníme líbání, hlazení, mazlení a soulož). Jiné parafilie se týkají erotických cílů člověka, tedy toho, kdo je sexuálně přitahuje či koho by chtěli mít za partnera (například děti, zvířata či neživé objekty jako boty, latex, apod…).

Někteří lidé s parafilní preferencí kvůli své sexualitě zažívají velký stres a trpí úzkostmi, depresemi čí sebevražednými tendencemi. Mohou zažívat společenské vyloučení a velmi složitě si hledat životního partnera. Nikdo z nich si svůj osud sám nevybral, s parafilií se již narodili.

Popis některých menšinových sexuálních preferencí