Terapie

Kontaktní terapie – když hledáte podporu pro sebe

Dlouhodobější specializovaná terapeutická spolupráce vám může výrazně zlepšit kvalitu života, duševního zdraví a sociální fungování.. Náš tým je vyškolen v nejnovějších, mezinárodně doporučovaných postupech. Terapie je zdarma, diskrétní a podléhá mlčenlivosti.

Co můžete terapií získat?

• Mít pod kontrolou své chování a své pocity

V rámci terapeutické spolupráce se naučíte mít pod kontrolou své činy. Osvojíte si způsoby, jak zacházet se svými pocity ve vypjatých chvílích.

• Naučit se bezpečně pracovat s rizikovými situacemi

Během terapie se společně zaměříme na rozpoznání situací, ve kterých byste kvůli uspokojení Vašich sexuálních tužeb mohli riskovat ohrožení sebe sama nebo někoho jiného. Naučíte se tomu včas předcházet a nacvičíte si postupy na to, co dělat, pokud se do rizikové situace dostanete.

• Naučit se efektivně řešit Vaše problémy

Společně můžeme objevovat, co Vám dodává energii řešit problémy a tyto zdroje dále rozvíjet. Například oporu v okolí, smysluplnou práci nebo koníčky. Sebepřijetí

Pomůžeme Vám přijmout Vaši sexualitu jako Vaši součást, která Vás ale neovládá a nedefinuje.

• Nalézt cesty k rozvíjení vztahů s druhými

V průběhu terapie se můžeme zaměřit na prohloubení vašich vztahů s blízkými nebo na navazování nových. Můžete si ujasnit, co ve vztahové oblasti hledáte a očekáváte a jak ke svým cílům můžete směřovat.

Jak probíhá terapie:

Terapie probíhá formou pravidelných skupinových či individuálních setkání, v případě potřeby je možno zařadit i partnerskou terapii. Běžná délka spolupráce je 1–1,5 roku a probíhá s týdenní nebo dvoutýdenní frekvencí. V současnosti se s klienty setkáváme v prostorách projektu Parafilik na adrese Sexuologického ústavu, Ke Karlovu 460/11, Praha 2, ve výjimečných případech (např. nouzový stav) umožňujeme on-line terapii pomocí chráněné platformy Cisco Webex. Neváhejte nás kontaktovat z celé ČR.

Terapie je v současnosti poskytována bezplatně a anonymně a podléhá mlčenlivosti. Pro více informací o anonymitě a oznamovací povinnosti klikněte ZDE

Jak se přihlásit do terapie:

Možnost objednání na psychosexuologie@vfn.cz nebo prostřednictvím  krizové linky SexHelp: Parafilik

V krátkém úvodním rozhovoru zjistíme, v jaké formě pro vás budou naše terapeutické služby nejvhodnější. Pokud vámi řešené problémy nebudou spadat do naší kompetence, přesměrujeme vás na jinou vhodnou pomoc.

V případě dohodnutého online setkání prostřednictvím  platformy Cisco Webex, prosím, postupujte podle instrukcí, které naleznete ZDE.

Podpůrné poradensko-terapeutické konzultace – Když hledáte pomoc pro své blízké