Patologická sexuální agresivita

”Mám touhu skočit po té holce v parku a udělat ji to.”

Podobné myšlenky mohou napadat lidi s patologickou sexuální agresivitou.

Co je to patologická sexuální agresivita?

Člověka s touto preferencí vzrušuje překonávání odporu napadené neznámé ženy a minimalizace její kooperace. Agresor svou oběť skrytě pronásleduje a nečekaně ji přepadne, například na opuštěném místě jako jsou parky, výtahy nebo vlaková kupé. Využívá výhrůžky násilím či zabitím a jeho jednání většinou nepředchází pokus o verbální nebo jiný kontakt. Signály a chování, které v běžné situaci muže od sexuálního styku odrazují (jako výraz strachu nebo diskomfortu v obličeji protějšku), v tomto případě sexuální vzrušení nesnižují. Tito lidé své chování často omlouvají mýty o znásilnění, například: „Žena, která nosí takhle krátké sukně, si sama říká o potíže“ nebo „Ženám se vlastně znásilnění líbí a tajně po něm touží.“ Na rozdíl od sadismu ale lidem s patologickou sexuální agresí nejde i o trýznění oběti nebo prodlužování jejího utrpení. Ne každý muž, který se dopustí sexuálního násilí je parafilní sexuální agresor. Podíl parafiliků u pachatelů sexuální agrese se předpokládá kolem 25 % (Zvěřina 1991).

Pokud máte pocit, že byste Vy nebo někdo z Vašeho okolí mohl mít obtíže s touto parafilií, navštivte sekci poradny,
nebo se podívejte na často kladené otázky.