Projekt Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po + St + Pá: 12-20; Út + Čt: 8-16

Znepokojuje vás sexualita vašich blízkých?

Lidé se obvykle dozvědí o neobvyklých sexuálních preferencích svých blízkých buď přímo od nich, nebo náhodou. Často se mohou setkat s obrázky v počítači nebo najdou sbírky fotografií (např. erotické materiály zpodobňující děti nebo násilí... ) na jiných místech. Může se také stát, že se jejich blízký dopustí nevhodného sexuálního chování.

Možné reakce na tyto situace jsou pochopitelné, například:

V projektu Parafilik nabízíme pomoc pro partnery či příbuzné, kteří chtějí svým blízkým pomoci vyrovnat se s jejich neobvyklými sexuálními preferencemi a najít cesty, jak dále vést spokojený život a jak komunikovat a fungovat ve vztahu. Vaši blízcí se svou sexualitou mohou naučit zacházet tak, aby neohrozila vás, je samotné ani nikoho dalšího v jejich okolí. Můžeme vám pomoct porozumět sexuální preferenci vašeho blízkého, vyrovnat se se situací a účinně ji zvládat a naučit se s blízkým otevřeně komunikovat a nastavovat hranice.

V rámci projektu Parafilik nabízíme pomoc:


On-line poradna - anonymní online odborné poradenství pro lidi s problematickým nastavením sexuality a jejich blízké

Krizová intervence – krátkodobá odborná pomoc pro krizové situace spojené s problematickým sexuálním nastavením vašich blízkých, se kterými si aktuálně nevíte rady

Podpůrné poradensko-terapeutické konzultace – dlouhodobější poradenská či terapeutická spolupráce